MEP-IRME-CPL / ADRIANA

ÇİFT MOTOR IR CPL PAKETİ

Tamami

Polonya'da yapılacak tüm eğitimler Otorite Eğitim İznine bağlıdır. Ve bu paketi alacaksanız MEP izni için yaklaşık 2-4 Hafta ( Yoğunluğa göre değişebilir) MEP eğitim bittikten sonra da IRME/CPL izni içinde 2-4 Hafta ( Yoğunluğa göre değişebilir) beklenilmesi gerektiğini unutmayınız.

IR ( Alet Yetkisi sizlere  gece şartlarında ve IFR havalarda  SEP ve ME uçaklarda bu yetki ile uçak bordo aletleri ile uçuş yapmanız için verilecek yetkidir .IR SEP ve IR ME olmak üzere 2 IR eğitimi alırsınız. IRME de (55 saat 40 Saat Simulator +15 Saat Çift Motor Uçak ) olarak yapılabilmektedir.

IR Eğitimine başlamak için sınavına girmiş ve başarılı olmak zorunda olduğunuz derslerin listesi aşağıdadır veya ATPL theory Ground belgesini almış olmanız gerekir. Gecikmesiz IRME eğitimine başlamak için;

 • NVFR Tamamlamış olmak ( 2019 yılında yeni regulasyonla IR skill teste girmeden önce tamalanması gerekli,olmadanda başlayabilirsiniz)
 • Toplam 70 saat PIC ( 10 Saat  PPL'den PIC olacağı iiçin  60+ saat PIC uçmuş olmalısınız , ancak cpl ve çift motor eğitiminizde de gerekli olacak olan PIC uçuşunuzu 105 saat olarak tek seferde tamamlamak sizlere  kolaylık sağlar ,tavsiyem bu yönde -Simulatörlü eğitimde 40 saat sim sadece 5 saat olarak sayılır ) 
 • ATPL Teori dersleri (7 Ders)  , bu dersler sadece IR eğitimine başlamınızı sağlar kontrol uçuşu için ATPL teori sınavlarının tamamını verip ATPL A sertifkanızı almış olmanız gerekmektedir .
 1. 010 Air Law
 2. 022 AGK
 3. 033 Flight Planning and Monitoring
 4. 040 Human Performance
 5. 050 Meteorology
 6. Radio Navigation
 7. IFR Communications

MEP: Toplam 6 Saat ucus ve 1 Saat kontrol uçuşu gerekir.

IRME:15 Saat IRME + 40 Saat Sim + 1 saat kontrol uçuşu yapılır

CPL : IR eğitimi yapıldaktan sonra 15 saat uçulur 5 saat komplex uçak ( iniş takımları alınabien,4 kişilik tek motro yada çift motorlu uçak) ve 10 saat de tek motor uçuş yapılır.1.5 saat kontrol ucus vardır.

DİKAT: POLONYA'DA EĞİTİMLER EU VATANDAŞLARI HARİÇ EĞİTİM İZNİNE TABİDİR.

IR eğitimindeki en ekonomik fiyat performans karşılığını veren eğitim paketidir.Eğitim İçeriğine dahil fiyatlar.

 1. Tecnam 2006 Çift motor 6 Saat Eğitim Uçuşu (MEP)
 2. Tecnam 2006 Çift motor 5 Saat Basic IR Eğitim Uçuşu  (IRME)
 3. ALSIM ALX çift motor simulatörü ile 40 saat 38 Saat IR ve 2 Saat PBN eğitimi (IRME)
 4. Tecnam 2006 Çift motor 10 Saat Pro IR Eğitim Uçuşu (IRME)
 5. Tek motor 10 saat CPL Eğitm Uçuşu
 6. Tecnam 2006 Çift motor  5 Saat CPL Komplex eğitim uçuşu.
 7. 1 Saat Tecnam 2006 MEP Kontrol Uçuşu
 8. 1 Saat Tecnam 2006 IRME Kontrol Uçuşu
 9. 1.5 Saat Tecnam 2006 CPL Kontrol Uçuşu 
 • Not: 1-Bu fiyata kontrol uçuş hocası ve lisans ücretleri dahil değildir. .
 • Not: 2-Lisans Polonya Lisansı ise kontrol hocası ücreti dahil sivil havacılık lisans ücretleri dahil değildir. 

POLONYA EĞİTİMLERİ İLE İLGİLİ DETAYLI BİLGİYİ LÜTFEN SIK SORULAN SORULARDAN OKUYUNUZ

Bu eğitimde eğerki lisansınız MACARISTAN  olarak kalacaksa gider kalemleriniz şunlardır.  Eğer lisansınız EASA da başka bir ülkeden alınmışsa lisans bedelleriniz lütfen bağlı olduğunuz sivil havacılık otoritesinden öğreniniz.Bunun haricinde POLONYA lisans sahipleri hariç 3 exam için ödenecek kontrol uçuş hocası ücreti 85€ x 3 kontrol uçuşu olacaktır.

MACAR SİVİL HAVACILIĞINA ÖDENECEK LİSANS ÜCRETLERİ-71.000 FORINT - 240€ ( Lütfen Macaristan'dan ayrılmadan sivil havacılığa ödemenizi yapıp yanınızda bulundurun)

 1. IR(A)ME initial issue – Skill test (practical exam): 26000HUF, fee number LU297/A.
 2. MEP(land) initial issue – Skill test (practical exam): 15000HUF, fee number LU305/A.
 3. CPL(A) initial issue – Skill test (practical exam): 30000HUF, fee number LU295/A.

KONTROL HOCASINA ELDEN ÖDENECEK ÜCRETLER- TOPLAM 285€

 1. IR(A)ME Kontrol Uçuş Hocası Ödemesi 95€
 2. MEP(A)  Kontrol Uçuş Hocası Ödemesi 95€
 3. CPL(A)  Kontrol Uçuş Hocası Ödemesi 95€

PBN EĞİTİMİ İÇİN 8 SAAT YER DERSİ 300€ OLACAKTIR VE BU EĞİTİM KAÇ KİŞİ ALIRSA KURSİYER SAYISINA BÖLÜNÜR

EXTRA : EĞERKİ olurda fazladan planlı uçuşta 3,5,7 dk fazla ucuslar olur ve toplamı ne olursa onu dahil alırlar. ( Biz bu kadar para oduyoruz 30 dk nın hesabını yapıyorlar demeyin.)

ADRIANA AVIATION HAKKINDA 

Adriana Aviation'ın eğitim merkezi ve Watorowo'daki havacılık hizmetleri, Adriana S.A'nın özel Havacılık Departmanı 1992'de kuruldu. Bu, iş alanını genişletmenin yanı sıra sayısız iş ilişkisini hızlandırmak ve hızlandırmak amacıyla yapıldı.
İlk planlar hızlı bir şekilde hız kazandı, tempo ve dinamizm. Kapsamlı ve sürekli modernize edilen hava kordonumuzda deneyimli kadromuz öğrencileri eğitmeye başladı ve havacılık için büyük tutkularından geçti.

Tesisimize uçmak gerçekten güzel. Sonuç olarak, insanların havadan manzaralı güzel fotoğraflarını çekme fırsatı buldukları sık sık gezi uçuşları düzenliyoruz. Havaalanına iniş yaparken, Pardolina Alt Vistula'yı, tarihi Cemmo şehrini ve Culmland bölgesi boyunca muhteşem manzaraları görürsünüz. Bu alan, büyük turizm, çok sayıda etkinlik ve harika rekreasyon olanakları hakkında övünebiliriz. Kendimizi böyle muhteşem çevrenin bir parçası olarak görmekten şanslı olduğumuzu ve bunun havadan olduğunu görmenin en iyi yol olduğuna inanıyoruz.

 

EĞİTİMDE NEDEN ADRIANA AVIATION

Pilot olabilmek pahalı ve zaman alıcı bir süreç olabilir.

Adriana Aviation'da, pilotları olağanüstü bir standartta eğitebiliriz ve süreçte varolan çelişkilerin bir çoğunu çözeceğiz. İşte Adriana Aviation'ın potansiyel pilotlar için en iyi seçim olduğuna inandığımız nedenlerden bazıları.

1. Maliyet - Daily Telegraph tarafından yaptırılan bir araştırmada  bir çok pilota 75.000 100.00 Euro arasında mal olduğunu gösterdi. Bizimle, aynı eğitimi yaklaşık% 60 daha ucuza alırsınız. Sıfır uçuş deneyimden bir Frozen ATPL pilotu haline gelmek için size bu eğitim 35.000€ mal olacaktır.

2. Zaman - Eğitimimiz modüler bir eğitim süreci ile yapılır. Türkiye'de bu eğitim eğitilen bir öğrenci için 18-24 ay arasında sürebilir. Bu eğitim, tam zamanlı devam edebilecek adylr için sadece 8-12  ay sürebilir.

3. Kaliteye bağlılık - Kalitesi, büyük bir fiyat etiketi ile gelmesi gereken bir kavramdır. Tesisimiz son derece iyi muhafaza edilir ve iyi korunur. Mesafe simülatörlerinin üstü ile birlikte modern ve sürekli genişleyen bir filomuz var. Adriana Aviation, uçağın içinde ve dışında olabilecek en iyi pilotları yetiştirmeyi ve geliştirmeyi taahhüt eden personeli deneyime sahiptir.

4. Yaşam tecrübesi - Adriana havacılık eğitiminde, öğrencilere muhteşem bir otelde kalırken, öğrencilere yurtdışında yaşamak ve başka bir kültürün tadını çıkarma şansı verilmektedir. Otel hala cazibesi ve karakteri büyük miktarda tutarken olağanüstü bir standart modernize edilmiş dönüştürülmüş bir geleneksel çiftlik binasıdır. Adriana Aviation, güzel kırsal ve canlı şehirlerle çevrilidir. Pilot olan sizlere dünyayı tecrübe etme şansı veriyor. En kısa sürede bunu neden kullanmıyorsunuz? Türkiye temsilcimiz  Sn.Bedrettin Sağdıç sizlere daha fazla bilgi vermek için aramanızı bekliyor .

 

ADRIANA AVIATION KONAKLAMA

Öğrenciler, çalışma oturumları arasında rahat Adriana Aviation otelinde rahatlayabilir ve bir sonraki oturum için kendilerini hazırlayabilirler. Otel harika bir şekilde yenilenmiş çiftlik binası ile lots-in karaktere sahiptir. Eğitiminiz sırasında veya sonrasında dinlenmek için mükemmel bir yer olduğuna inandığımız, güzelce dekore edilmiş toplam 10 odası var.Her oda 2 şer kişilik dizayn edilmiştir.

Tam donanımlı bir mutfak ve pişirmeyi sevmeyenler için kasaba ve şehirlerin yakınında harika yemek seçenekleri önermekten mutluluk duyacağız. Bydgoszcz ve Torun'a, kapımızın hemen dışında bulunan bir otobüs durağı üzerinden kolay erişim bulunmaktadır. Bu muhteşem otelde kalmanın maliyeti, bizimle olan eğitimler için haftalık 100 € 'dur.

Filosunda 15 Uçakla eğitim ve kendine ait bakım yetkisi ile kesintisiz eğitim vermektedir.

https://www.eurasiapilot.com/sss_kategori/47/polonya   bu linkten eğitim sürecini inceleyiniz..